Charakterystyka pierścionków z kamieniami szlachetnymi

Pierścionki z kamieniami szlachetnymi to ten rodzaj biżuterii, który nigdy nie wyjdzie z mody. Pierścionek z kamieniem to także doskonały pomysł na prezent zaręczynowy czy z innej okazji. Zobacz czym charakteryzują się pierścionki z kamieniami.

Wielu osobom hasło „pierścionki z kamieniami” kojarzy się z klejnotami o intensywnych kolorach, takimi jak rubin czy szafir. Warto wiedzieć, że znaczna część kamieni to minerały o jasnych, neutralnych barwach, które równie efektownie jak ich kolorowi koledzy komponują się z otaczającym ich kruszcem.

Jak wyglądają pierścionki z kamieniami? Wszystko zależy od wybranego kruszcu i klejnotu. Srebrne pierścionki z kamieniami są z reguły wykonane z wysokiej jakości srebra, a na wygląd i styl danego pierścionka wpływa rodzaj osadzenia w nim kamieni. Pierwszy z nich to tzw. łapka – srebrne łapki okalają wówczas kamień, co uniemożliwia jego przemieszczenie. Drugą metodą jest carga, która polega na otoczeniu kamienia w całym jego obwodzie; carga uchodzi również za sposób nadający naszej biżuterii większą trwałość i ochronę przed uszkodzeniami.

Pierścionek z topazem

Pierścionki z kamieniami stanowią zarówno minimalistyczną i delikatną ozdobę naszych dłoni, jak i widowiskowe uzupełnienie stylizacji. Szczególnie efektowne są srebrne pierścionki z kamieniami. Tego typu ozdoby posiada w swojej ofercie Prana Shop https://www.pranashop.pl/pol_m_Pierscionki-srebrne-305.html. Szeroki wybór kamieni i wzorów sprawia, że znalezienie odpowiedniego pierścionka to czysta przyjemność.

Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Dość problematyczne, szczególnie podczas zakupu pierścionka w sieci, jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Jak dobrać rozmiar pierścionka? Wystarczy zmierzyć wewnętrzny obwód pierścionka, który mamy w domu, lub owinąć palec sznurkiem i zmierzyć obwód powstałego okręgu. Nie należy zbyt mocno zaciskać sznurka, a miarę powinniśmy zdjąć dość precyzyjnie – przy doborze pierścionka jest to bardzo ważne.

Pierścionek z kamieniem jako prezent zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy to symbol miłości i oddania. Rzadko który rodzaj biżuterii posiada tak silną symbolikę. Również kamienie szlachetne to klejnoty o silnej aurze, właściwościach i znaczeniu. Pierścionek z kamieniem jako prezent zaręczynowy jest więc doskonałym pomysłem dla osób, które przywiązują wagę do sentymentalnych podarunków o silnej symbolice.

Poszczególne kamienie używane w pierścionkach posiadają różne znaczenia i właściwości. Opal to kamień nadziei, rubin – namiętności, a szafir uznaje się za ozdobę, która czyni związek trwałym i mocnym. Różnorodność pierścionków z kamieniami oraz częsta obecność kilku rodzajów kamieni w jednym pierścionku sprawia, że wybór idealnej biżuterii nie należy do najłatwiejszych.

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego pierścionka?

Możliwości finansowe. Jakkolwiek banalnie i pragmatycznie to nie brzmi, jeśli rozpoczynamy poszukiwania właściwego pierścionka zaręczynowego, warto określić widełki budżetowe. Szukanie pierścionka w obszarze, który znacznie wykracza poza nasze możliwości finansowe nie tylko wywoła zbędną frustrację, ale również może zaburzyć nam perspektywę poszukiwań pierścionka we właściwym przedziale cenowym.

Kruszec. Przy wyborze idealnego pierścionka zaręczynowego niezwykle istotny jest dobór odpowiedniego kruszcu. Złota biżuteria kojarzy się z delikatnością, elegancją oraz siłą, a srebro ze szczerością i wewnętrzną szlachetnością. Podejmując decyzję dotyczącą kupna właściwego pierścionka warto kierować się również preferencjami naszej wybranki.

Srebrny pierścionek z kamieniem

Odpowiedni kamień. Kupując pierścionek z kamieniem dla bliskiej osoby powinniśmy zacząć od wyboru właściwego klejnotu. Kamień, na który chcemy się zdecydować, powinien pasować do charakteru i osobowości danej osoby. Dodatkowo, kamienie mają właściwości poprawiające nasze zdrowie i samopoczucie. Z tego względu, w trakcie wyboru pierścionka, warto zastanowić się nad dodatkowymi intencjami – poza samym sprawieniem prezentu i uczczeniem zaręczyn.

Styl i wzór. Minimalistyczny, ostentacyjny, ekstrawagancki, skromny, z jednym lub z wieloma kamieniami – wzory i style pierścionków z kamieniami są bardzo liczne i różnorodne. Na ostateczny wizerunek oraz trwałość pierścionka wpływa również sposób osadzenia kamieni.

Srebrne pierścionki z kamieniami to gadżet, który ożywi każdą stylizację. Połączenie szlachetnego kruszcu, jakim jest złoto czy srebro, z wyjątkowym kamieniem lub kamieniami tworzy niepowtarzalny gadżet biżuteryjny. Szczególnie modne i efektowne są właśnie pierścionki z kamieniami, które są najbardziej uniwersalną ozdobą.

Pierścionek z kamieniem założony do skromnej, nobliwej kreacji (np. w biurze) urozmaici nieco nasz look i sprawi, że cała stylizacja nabierze charakteru. Z kolei w przypadku zestawu imprezowego, ciuchów odważnych, charakternych czy kolorowych, pierścionek z kamieniem będzie świetnie komponował się z naszą stylizacją i sprawi, że nasz wygląd będzie jeszcze ciekawszy i bardziej intrygujący. Pierścionek z kamieniem to absolutny must-have każdej kobiety!

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 głosów, ocena: 5,00 na 5)
Loading...


Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*