Materace piankowe – koniec z bezsennością

Materace piankowe pomogą ci zwalczyć bezsenność. Materace termoelastyczne są tak wygodne i komfortowe, że z powodzeniem prześpisz spokojnie całą noc, zapominając o bólach pleców i ciągłym wierceniu. Materace piankowe termoelastyczne to strzał w dziesiątkę!

Tylko Materace piankowe pozwalają spokojnie przespać całą noc. Zatem jeśli szukasz materaca, który pomoże ci uporać się z bezsennością i innymi schorzeniami związanymi z niewygodnym posłaniem i nieprzespaną nocą, materace termoelastyczne są właśnie dla ciebie! Wszyscy doskonale wiemy, jak ciężko funkcjonować, gdy jesteśmy niewyspani. Sen jest nam potrzebny jak powietrze – to właśnie wówczas organizm się regeneruje, mięśnie się rozluźniają, a nerwy uspokajają. Przeciętny człowiek potrzebuje 8 godzin snu na dobę – jeśli śpi za mało, od razu odbija się to na jego zdrowi psychicznym i fizycznym. Materace piankowe termoelastyczne to gwarancja spokojnego i bezpiecznego snu, dlatego zdecydowanie warto w nie zainwestować.

materac piankowy termoelastyczny

Materace piankowe tworzy się z pianki VISCO (tzw. pianki leniwej, pianki termoelastycznej, pianki z pamięcią lub memory foam). To właśnie ona sprawia, że te materace są niezwykle wygodne i komfortowe. Pianka VISCO została stworzona w USA. Jej główne zadania to zniwelowanie niekorzystnych skutków długotrwałego siedzenia lub leżenia w ograniczonej przestrzeni oraz pochłanianie energii podczas startu i lądowania. Trzeba wiedzieć, że ta pianka ma właściwości termoelastyczne, to znaczy, że reaguje na zmianę temperatury – jeśli jest chłodno, staje się sztywna, natomiast gdy robi się cieplej, mięknie i robi się plastyczna, dlatego z łatwością dopasowuje się do kształtu ciała, bez względu na przybraną pozycję. Pianka VISCO charakteryzuje się także „powolnością”, czyli gdy zanurzymy w niej dłoń, powstanie wgniecenie, które dopiero po jakimś czasie powróci do pierwotnego kształtu. To dzięki tej piance materace termoelastyczne są tak wygodne i komfortowe.

Materace piankowe są nieporównywalnie wygodniejsze niż zwykła sofa, narożnik czy rozkładana wersalka. Powierzchnia podparcia ciała na takim materacu termoelastycznym zwiększa się nawet o 60% w porównaniu ze zwykłym twardym materacem. To powoduje, że nacisk na ciało znacznie się zmniejsza, przez co tkanki i naczynia krwionośne pozostają otwarte, a krew swobodnie przepływa. Z pewnością nikt z nas nie wspomina dobrze tych nocy, które trzeba było spędzić na twardym materacu, który gniótł w ramiona, biodra i inne wystające części ciała – w takiej sytuacji musi się ciągle zmieniać pozycję, co skutecznie uniemożliwia spokojny sen. Zatem materace piankowe termoelastyczne z łatwością dopasowują się do kształtu ciała, ponieważ są plastyczne i miękkie. Sen na takim materacu piankowym to ulga dla kręgosłupa, mięśni i całego układu nerwowego, dzięki temu budzimy się wyspani, wypoczęci i bez kłopotliwego bólu pleców czy karku.

materac piankowy

Warto też zaznaczyć, że materace piankowe mają właściwości prozdrowotne. Są idealne dla osób zmagających się z problemami z kręgosłupem lub tymi o podłożu reumatycznym. Ponadto, umożliwiając swobodny przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, mają działanie przeciwodleżynowe, dlatego są odpowiednie dla osób obłożnie chorych. Materace termoelastyczne to także świetny wybór dla alergików, gdyż zawierają wkład przeciw roztoczom i antybakteryjny. Dodatkowo dobrze sprawdzą się również u tych, którzy przeszli zabiegi operacyjne narządów ruchu.
Materace piankowe termoelastyczne to świetny wybór dla każdego! Zapomnij o nieprzespanych nocach i zapewnij sobie spokojny i zdrowy sen każdej nocy.

Osoby które szukają dobrego materaca powinny udać się na stronę producenta materacy piankowych Firmy ArtMedic. Firma ArtMedic produkuje materace piankowe z najwyższej jakości pianki Visco. Materace piankowe to nowość dzięki której znacząco polepsza się jakość snu. https://materace-viscotherapy.pl/16-materace-piankowe

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (4 głosów, ocena: 5,00 na 5)
Loading...


1 komentarz

  1. Kto nie spał na materacach piankowych tylko zwykłych ten nie zrozumie różnicy. Warto zamówić taki materac tym bardziej, że w ArtMedic jest 14 dni na zwrot. Warto skorzystać i wypróbować

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*