Nie trać więcej włosów – sposoby na wypadanie włosów!

Wypadanie włosów może sygnalizować problemy zdrowotne, wpływać na nasze samopoczucie i pewność siebie. Nie pozwól, aby włosy wypadały garściami kiedy z łatwością możesz temu zapobiec. Jakie sposoby na wypadanie włosów warto znać?

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów to w zawodzie aktorki czy modelki dosyć kłopotliwa sytuacja. Włosy wypadają sukcesywnie przez co nasza fryzura staje się nieatrakcyjna, włosy są słabsze, nasze samopoczucie i pewność siebie maleją, a w konsekwencji zleceń także ubywa. Warto wiedzieć, że powodów wypadania włosów jest bardzo wiele, w tym także zdrowotnych. Jeśli włosy wypadają Ci garściami i nie wiesz co robić, zastanów się nad powodem ubytku, a następnie spróbuj dobrać sposób na wypadanie włosów, który sprawdzi się w Twoim przypadku.

Dlaczego wypadają nam włosy? Na co zwrócić uwagę?

Odnośnie tego dlaczego wypadają nam włosy odpowiedzi jest naprawdę bardzo wiele. Może to być związane z naszym zdrowiem, mieć podłoże nerwowe czy stresowe czy być wynikiem niewłaściwej diety lub trybu życia.

Jeśli zauważasz, że na szczotce, podczas wiązania kucyka czy po kąpieli wszędzie pełno jest Twoich włosów, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które mogą się do tego przyczynić. Po pierwsze: niewłaściwa pielęgnacja. Bardzo istotna jest odpowiednia aplikacja szamponu i odżywki. Tych preparatów nie nakłada się bezpośrednio na skórę, ale na zwilżone dłonie, a następnie wmasowuje w skórę głowy. W ten sposób relaksujemy się i stymulujemy cebulki włosów. Bardzo ważnym jest, aby dokładnie spłukać pozostałości szamponu i odżywki, a także aby preparaty były odpowiednio dopasowane do naszych włosów.

Suszenie włosów

Kolejne błędy związane z niewłaściwą pielęgnacją włosów to spanie z mokrą głową. Podczas snu kilkakrotnie zmieniamy pozycje, włosy wówczas wycierają się i łamią. Równie niekorzystnie na nasze włosy wpływa ich suszenie – jeśli więc nie musimy, powinniśmy pozwolić im schnąć w naturalny sposób, lub korzystać z chłodnego nawiewu suszarki, zachowując m.in. 30 cm odstępu i stopniowo zwiększając temperaturę.

Zarówno w zawodzie modelki, jak i aktorki czy hostessy jesteśmy wystawione na nadmierny stres. To właśnie kolejny powód wypadania włosów. Warto wiedzieć, że przy nadmiernej ekspozycji na stres włosy nie wypadają nam jednak od razu – zwykle objawy zauważamy dopiero po około trzech miesiącach.

Kolejnym powodem wypadania włosów są nieodpowiednie, a właściwie niekorzystne dla nas fryzury. Mimo, iż przedłużanie włosów, dredy czy przylegające do skory warkoczyki nadal są bardzo modne, warto wiedzieć, że znacznie osłabiają włosy, a nawet – powodują łysienie. Będąc aktorką czy modelką nie zawsze możemy sobie pozwolić na tak ekstrawaganckie fryzury (jesteśmy zobowiązane kontraktem) więc zdawałoby się, że problem nas nie dotyczy. Warto jednak pamiętać, że na kondycję włosów wpływają wszystkie fryzury, które wymagają ich spięcia u nasady, a więc także ciasno spięty kok, dobierany warkocz czy zwykły kucyk.

Duży wpływ na wypadanie włosów mogą mieć także: zmiany hormonalne, niewłaściwa dieta czy poważna choroba. Właśnie dlatego warto takie problemy skonsultować z lekarzem rodzinnym lub dermatologiem.

Zdrowe włosy

Sposoby na wypadanie włosów

No właśnie, czy istnieją niezawodne sposoby na wypadanie włosów? Z pewnością wyeliminowanie szkodliwych dla nich czynników nie pogorszy sytuacji, wręcz przeciwnie. Jednak dużo ważniejsze jest odpowiednie poznanie przyczyny wypadania włosów – dzięki temu będziemy w stanie dobrać odpowiednie sposoby na to, jak temu zapobiegać.

Wizyta u lekarza to niemal punkt obowiązkowy. Może się bowiem okazać, że cierpimy na przewlekłą chorobę skórną, związaną z hormonami lub nerwami czy niedobory różnych witamin.

Włosy wypadanie

Lekarze często zalecają właśnie spożycie większej ilości witaminy A lub B12. Witamina A poprawia metabolizm cebulek oraz komórek rogowych nabłonka skóry głowy. Jej niedobór powoduje, że włosy są suche, łamliwe, a w konsekwencji czego zaczynają wypadać. Równie istotna jest witamina B12, zwana cyjanokobalaminą lub kobalaminą.

W aptece dostępna jest masa preparatów obiecujących poprawę kondycji włosów. Możemy też wykonywać samodzielne płukanki czy kąpiele lecznicze. To wszystko jednak wycisza jedynie chwilowo stan zapalny – nie eliminuje przyczyny wypadania włosów. Właśnie dlatego, szczególnie uprawiając zawód taki jak aktorstwo czy modeling, w którym wygląd – a konkretnie zdrowe, gęste włosy – pełnią integralną część, dbaj o nie najlepiej jak można. Nie pozwól sobie na to, aby wypadanie włosów pozbawiło Cię pewności siebie czy intratnych zleceń.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, ocena: 5,00 na 5)
Loading...


Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*