Szczupła sylwetka? Siłownie zewnętrzne pomogą ci ją osiągnąć!

Myślisz, że siłownia plenerowa nie wystarczy, byś mogła osiągnąć szczupłą sylwetkę? Że upragnioną wagę da ci tylko jedzenie sałaty? Jesteś w ogromnym błędzie. Idąc na casting nie wystarczy chude ciało. Obecne czasy stawiają na sylwetkę wysportowaną.

silownie zewnetrzne

Moda na szczupłą i wysportowaną sylwetkę coraz bardziej się utrwala. W dobie epidemii otyłości coraz więcej osób pragnie być wysportowanymi i przyciągać uwagę innych, szuka różnych sposobów by być aktywnym człowiekiem. Jeśli wybierasz się na casting, niezależnie od tego czy będzie to casting na modelkę, aktorkę czy statystkę, twoje ciało na pewno zwróci na siebie uwagę, więc warto byłoby o nie zadbać, nie tylko katując się dietami.

Jednak nie zawsze mamy tyle czasu, by regularnie odwiedzać salę sportową. Niektóre zapominamy o ćwiczeniach, tłumacząc się brakiem czasu lub jakimiś problemami życiowymi. Jednak dzisiaj na terenie większości miast w Polsce są miejsca zwane siłowniami plenerowymi, które pozwalają na dostosowanie naszego grafika codziennych zajęć tak, aby móc je odwiedzać i wykonać dowolny trening. Tak zwany bez żadnego wysiłku. A ze względu, że jest „open air” ma znacznie więcej przewag.

1) Świeże powietrze sprawia, że czujemy się lepiej nawet po bardzo ciężkim wysiłku fizycznym. Oddychamy lżej ale głębiej, a to oznacza, że organizm wzbogaca się w tlen co do dziecięciu razy podwyższa korzyść z treningu.

2) W sali sportowej raczej nie ma roślin. A w siłowniach „open air” są. To właśnie one są odpowiedzialne za hormon radości – serotoninę.

3) Więcej miejsca do poruszania się. Sala sportowa jest ograniczona, nigdy w niej nie wystarcza miejsca. Zauważyłyście to? Nie można czasem normalnie rozciągnąć się albo na przykład zrobić podskok na skakance, by nie zwrócić uwagi innej osoby ćwiczącej. Chyba, że w godzinach porannych, ale wtedy rzadko mamy czas na pójście na siłownię. Odpuścić? Znowu?

4) Niesłychane, ale naukowcy zauważyli, że takie treningi podwyższają poczucie własnej wartości. Czemu? Na pewno, dlatego, że jesteśmy dumni z siebie podczas ćwiczeń i myślimy o tym, że jednak udało się wyjść i wykonać trening, przełamać nasze lenistwo. Choć na chwilę, ale jednak. A nie ma nic ważniejszego na castingu niż przekonanie o własnej wartości.

silownie w plenerze
Treść publikacji opracowano na podstawie danych umieszczonych na stronie Firmy Fit Park https://www.fitpark.pl/silownie-zewnetrzne.html, oferującej projekt oraz dobór i montaż urządzeń outdoor fitness, stanowiących wyposażenie obiektów plenerowych do aktywnej rekreacji na świeżym powietrzu.

5) Możemy być sam na sam ze światem zewnętrznym. A to jest takie ważne w dzisiejszych czasach. Czasami odpocząć od wszystkiego i na chwilę zapomnieć o rzeczywistości to najlepsza rzecz na świecie, którą potrafi zrobić człowiek. A do tego jeszcze można zakosztować ruchu.

6) Organizm hartuje się, nabiera odporności i mniej poddaje się chorobom.

7) Trening na świeżym powietrzu stymuluje pracę mózgu i układu nerwowego. Nawet jeżeli jesteśmy bardzo zmęczone po pracy, przyroda zrobi coś magicznego – pobudzi i naładuje energią życiową na długi czas.

8) Jest to również dobre dla osób , które chcą się rehabilitować. Ćwiczenia pomagają przy bólach pleców, pomagają poprawić prawidłową postawę ciała. Jeśli choć raz byłaś na castingu, doskonale wiesz ile godzin trzeba „wystać”, niejednokrotnie na szpilkach, aby dostać swoją szansę. To z pewnością nie działa pozytywnie na twój kręgosłup.

9) Zaczyna być cieplej, więc trzeba nam wiedzieć, że promienie słoneczne odpowiadają za powstawanie witaminy D, która wzmacnia kości i pomaga podtrzymywać idealny stan skóry. Brak “słonecznej witaminy” może wywołać problemy z kośćmi, depresje i nawet nadmierną wagę.

10) Siłownie “open air” są po to, by każdy człowiek czuł się komfortowo. Powinny wywoływać poczucie „jestem w domu”. Nie ma potrzeby wydawać pieniędzy na buty z ostatniej kolekcji Reeboka czy Nike. Wystarczy ubrać trampki w których będzie nam wygodnie ćwiczyć i jesteście przygotowane by iść na siłownie w plenerze , która pomoże każdemu zbudować sylwetkę i polubić treningi.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (3 głosów, ocena: 5,00 na 5)
Loading...


2 komentarze

  1. Musze poszukac czegos takiego u siebie w miescie, fajnie ze darmowe

  2. teraz pogoda idealna do takich aktywnosci – polecam bardzo

Zostaw komentarz

Szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli mamy inne zdanie. Blokujemy konta Użytkowników którzy spamują i nie przestrzegają netykiety. Zapisanych komentarzy nie można edytować, prosimy więc o uważne redagowanie wpisów. Wszystkie wpisy nowych Użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*